2012 Northwest All-District football team

DIVISION I

First Team

OFFENSE: Ends — Jimmy Orwick, Findlay, 6-0, 183, sr.; Liam Allen, Tol. St. John’s, 5-11, 170, sr. Linemen — Bryce Burnside, Findlay, 6-2, 202, sr.; Matt Miller, Tol. St. John’s; 6-5, 255, sr.; Eric Hart, Tol. Whitmer, 5-7, 245, sr.; Grant Judson, Whitehouse Anthony Wayne, 5-11, 215, sr.; Matt Fields, Tol. Bowsher, 6-2, 240, sr. Backs — Vance Settlemire, Findlay, 5-11, 180, sr.; Curron Barringer, Tol. Waite, 6-0, 185, sr.; Sam Bruno, Whitehouse Anthony Wayne, 6-1, 185, jr. Quarterback — Nick Holley, Tol. Whitmer, 6-0, 175, sr. Kicker_Grant McKinniss, Findlay, 6-0, 160, fr.

DEFENSE: Linemen — Marquise Moore, Tol. Whitmer, 6-1, 285, sr.; JoeNathan Mayes, Tol. Whitmer, 5-9, 265, sr.; Jordan Connor, Whitehouse Anthony Wayne, 6-4, 185, sr.; Ryan Stout, Sylvania Southview, 6-5, 249, jr. Linebackers_Devin Dennard, Findlay, 6-0, 190, sr.; Jack Linch, Tol. Whitmer, 6-0, 210, sr; Nate Holley, Tol. Whitmer, 6-2, 195, sr. Backs_Austin Niswander, Findlay, 6-2, 182, sr.; Joseph Davidson, 6-7, 202, sr.; Marcus Elliott, Tol. Whitmer, 6-1, 183, sr.; Ose Omofoma, Whitehouse Anthony Wayne, 6-1, 185, sr. Punter_Jake Hartbarger, Whitehouse Anthony Wayne, 6-4, 190, jr.

Offensive player of the year: Nick Holley, Tol. Whitmer.

Defensive player of the year: Jack Linch, Tol. Whitmer.

Lineman of the year: Matt Miller, Tol. St. John’s.

Coach of the year: Jerry Bell, Tol. Whitmer.

Second Team

OFFENSE: Ends — Chris Boykin, Tol. Whitmer, 6-4, 190, jr.; J.J. Pinckney, Sylvania Southview, 6-3, 176, jr. Linemen — Martice Ross, Tol. Start, 6-1, 270, sr.; Josiah Allen, Sylvania Southview, 6-0, 232, sr.; Mike Cornell, Tol. Bowsher, 6-2, 220, sr.; Tyler McClorine, Tol. Start, 6-6, 315, sr. Backs_Khane Collins, Tol. Bowsher, 6-0, 190, jr; Tre Sterritt, Tol. Whitmer, 5-11, 187, sr. Quarterback — Paul Cosiano, Findlay, 6-1, 210 sr. Kicker — Michael Baldwin, Tol. Whitmer, 5-10, 160, jr.

DEFENSE: Linemen — Geno DeMarco, Tol. St. John’s, 6-3, 240, jr.; Delano Wellington, Tol. Start, 6-2, 215, sr.; Charles Smith, Tol. Waite, 6-3, 210, sr. Linebackers — Phoenix Reid, Tol. Bowsher, 5-8, 150, soph.; Vincent Broadway, Tol. St. John’s, 5-8, 180, sr.; Mark Washington, Tol. Bowsher, 6-2, 250, jr. Backs — Kenny Jones, Tol. Bowsher, 6-3, 160, sr.; Nate Hall, Sylvania Southview, 6-3, 202, jr.; Matt Magnum, Tol. Start, 6-1, 185, sr.

Honorable mention

DIVISION II

First Team

OFFENSE: Ends — Andrew Bonfiglio, Tol. St. Francis, 6-0, 160, jr.; Nick Barker, Ashland, 6-0, 165, sr. Tight end — Keith Towbridge, Tol. Central Cath., 6-5, 250, sr. Linemen — Jeff Dew, Tol. Central Cath., 6-3, 290, sr.; Zach Harmon, Tol. Central Cath., 6-3, 250, jr.; Nate Boggs, Mansfield Madison, 6-3, 260, sr.; Leon Robinson, Mansfield Senior, 5-10, 237, sr.; Isiah Moore, Tiffin Columbian, 6-4, 285, jr. Backs — Amir Edwards, Tol. Central Cath., 5-10, 195, sr.; Jack Jacoby, Tiffin Columbian, 6-0, 195, sr.; Kale Huss, Mansfield Madison, 5-10, 185, sr. Quarterback — DeShone Kizer, Tol. Central, 6-4, 205, Jr.; Braden Billger, Celina, 6-2, 175, sr. Kicker_Michael Finch, Ashland, 6-0, 165, sr.

DEFENSE: Linemen — Jon Perrin, Tol. Central Cath., 6-0, 305, sr.; Jarred Gray, Oregon Clay, 6-3, 230, sr.; Antonio Sanderfer, Mansfield Senior, 5-11, 185, jr.; Chandler Hoover, Tiffin Columbian, 5-9, 210, sr. Linebackers — Kyle Durham, Perrysburg, 5-9, 215, sr.; Jaleel Taylor, Mansfield Senior, 5-11, 205, Seth Gowitzka, Mansfield Madison, 5-11, 185, sr.; Willie Moore, Ashland, 5-11, 205, sr. Backs — Jayme Thompson, Tol. Central Cath., 6-1, 180, sr.; Dalton Fix, Mansfield Madison, 6-0, 165, sr.; Matt Robinson, Mansfield Senior, 5-9, 174, sr.; Johnny Crawford, Wapakoneta, 6-2, 180, sr. Punter_Gio Masi, Lexington, 5-10, 157, Jr.

Offensive player of the year: Kale Huss, Mansfield Madison.

Defensive player of the year: Jon Perrin, Tol. Central Cath.

Lineman of the year: Isiah Moore, Tiffin Columbian.

Coach of the year: Sean Conway, Mansfield Madison.

Second Team

OFFENSE: Ends — Keon Johnson, Mansfield Senior, 5-6, 150, sr.; Braelen Bader, Celina, 5-10, 170, sr. Tight end — Brandon Christler, Wapakoneta, 6-1, 185, sr. Linemen — Nick Grzegorzewski, Maumee, 6-3, 245, sr.; Jarred Coil, Perrysburg, 6-1, 240, sr.; Richard Fraley, Mansfield Madison, 6-4, 270, sr.; Alec Lucius, Tiffin Columbian, 5-11, 230, sr.; Matt Buschur, Celina, 6-4, 215, sr.; Kyle Fortkamp, Celina, 5-11, 220, sr.; Michael Giesige, Wapakoneta, 6-1, 185, sr. Backs — Mark Delas, Perrysburg, 6-2, 235, jr.; Keevon Taylor, Mansfield Senior, 5-9, 189, sr.; Jensen Merricle, Wapakoneta, 6-0, 190, sr. Quarterback — Steve Slocum, Perrysburg, 6-2, 195, sr.; Tyson Vogel, Ashland, 5-11, 185, sr. Kicker — Jake Suder, Tol. Central Cath., 5-10, 176, sr..

DEFENSE: Linemen — Nate Bracy, Wapakoneta, 6-0, 235, sr.; Seth Shakely, Ashland, 6-2, 260, sr.; Codey Chance, Tiffin Columbian, 5-10, 170, jr.; Jalen Knous, Celina, 6-1, 235, sr. Linebackers — Chris Green, Tol. Central Cath., 6-1, 230, soph.; Michael Boals, Lexington, 6-1, 220, sr.; Quinn Giesige, Celina, 6-0, 180, jr.; Brandon Miller, Wapakoneta, 6-2, 180, sr. Backs — Sean McGovern, Maumee, 5-9, 165, sr.; Mitch Cochell, Tol. Central Cath., 5-11, 180, sr.; Chek Washington, Mansfield Senior, 6-0, 160, jr.; Donovan Walker, Tiffin Columbian, 5-10, 170, jr.; Isaac Perry, Norwalk, 5-11, 170, sr.

Honorable mention

Caleb Hitchcock, Sandusky; Justin Gonzalez, Sandusky, Drew Yontz, Sandusky; Damius Peacock, Norwalk; Breck Turner, Norwalk; Jared Cook, Norwalk; Joe Myers, Norwalk; Ethan Rhodes, Norwalk; Travis Davidson, Norwalk; Jerry Braden, Norwalk; Jordan Johnson, Norwalk; Jake Fetherolf, Norwalk;

DIVISION III

First Team

OFFENSE: Ends — Brandon Stinson, Elida, 6-1, 170, jr.; Jordan Lauf, Napoleon, 6-5, 191, sr.; Trey Guilliam, Defiance, 5-9, 170, jr. Linemen — Austin Perry, Bellevue, 6-3, 280, sr.; Geno Zappa, Perkins, 6-5, 275, sr.; Kyle Robbins, Rossford, 6-2, 260, sr.; Lucas Kolbe, Napoleon, 6-3, 235, sr.; Alex Daoust, Bryan, 6-0, 213, sr. Backs_Brad Smith, Clyde, 5-8, 185, sr.; Mitchell Benkey, Perkins, 6-0, 185, sr.; Ian Stolar, Rossford, 5-9, 180, jr. Quarterback — Jalen Santoro, Bellevue, 6-0, 155, sr.; Austin Schimmoeller, Bryan, 6-2, 175, jr. Kicker — Clark Etzler, Elida, 6-2, 155, soph.

DEFENSE: Linemen — Bennett Brown, Clyde, 5-10, 250, sr.; Chance Weitz, Elida, 6-2, 250, jr.; Bryant Schlade, Napoleon, 6-0, 191, jr.; Blake Yunker, Bryan, 6-0, 240, sr. Linebackers — Thomas Glick, Clyde, 6-1, 225, sr.; Aaron Mawhirter, Perkins, 6-3, 230, sr.; Quentin Poling, Elida, 6-1, 210, sr.; Max Westhoven, Napoleon, 5-11, 189, sr.; Jake Jones, Bryan, 6-0, 200, jr. Backs — Nick Raifsnider, Bellevue, 5-10, 155, sr.; Brandon Poncsak, Bryan, 6-2, 163, jr.; David Yunker, Napoleon, 5-11, 168, sr. Punter_Dalton Jarvis, Bellevue, 6-1, 210, sr.

Offensive player of the year: Jalen Santoro, Bellevue.

Defensive player of the year: Quentin Poling, Elida.

Lineman of the year: Lucas Kolbe, Napoleon.

Co-Coaches: Tory Strock, Napoleon; Kevin Kline, Bryan.

Second Team

OFFENSE: Ends — Trent Stamm, Bellevue, 6-3, 195, sr.; Dale Irby, Perkins, 6-1, 170, jr.; Elijah Bogosian, Bryan, 5-11, 185, sr. Linemen — Kile Fox, Bellevue, 6-4, 250, jr.; Jervaugn Eppse, Perkins, 6-0, 300, sr.; Brandon Smiley, Elida, 6-3, 225, sr.; Troy Mayes, Defiance, 6-2, 230, sr.; Tyler Slight, Napoleon, 6-1, 226, sr. Backs — Tyler Frieson, Lima Shawnee, 6-2, 205, sr.; Collin Bacon, Bryan, 6-1, 209, sr.; Andrew Baird, Shelby, 5-10, 164, sr. Quarterback — Brandon Smith, Perkins, 6-4, 185, sr.; Joe Keween, Defiance, 5-10, 170, sr. Kicker — Jake Strayer, Bellevue, 6-0, 270, soph.

DEFENSE: Linemen — Tevin Coley, Bellevue, 5-9, 250, sr.; Jacob Cowell, Rossford, 5-10, 165, jr.; Trent Long, Elida, 6-1, 180, sr.; Sam Walker, Napoleon, 5-10, 176, jr. Linebackers — Brendon Wagoner, Bellevue, 5-9, 165, sr.; Matt Dudek, Bellevue, 6-0, 195, sr.; Dominic Painter, Elida, 5-11, 190, sr.; Adante Warren, Napoleon, 6-2, 183, sr. Backs — Seam McCormick, Rossford, 6-1, 175, sr.; Anthony Sumpter, Elida, 5-11, 200, sr.; Ty Suntken, Wauseon, 5-11, 170, jr.; Brock Minor, Bryan, 6-0, 195, jr. Punter — Nikoli Sackinger, 5-10, 195, sr.

Honorable mention

Austin Sparks, Perkins; Kyle Lewis, Perkins; David Doster, Perkins; Tony Didion, Perkins,

DIVISION IV

First Team

OFFENSE: Ends—Devin Mangas, Leipsic, 6-0, 167, sr.; Nate Hackworth, Tontogany Otsego, 6-2, 185, sr.; Justin Sawmiller, Kenton, 6-1, 175, jr.; Dareian Watkins, Galion, 6-2, 195, jr. Linemen—Nick Keller, Genoa, 6-0, 235, sr.; Matt Samuelson, Ottawa-Glandorf, 6-3, 225, sr.; Andrew Garland, Lima Bath, 6-3, 295, sr.; Derek Reiman, Ottawa-Glandorf, 6-5, 290, sr.; Dylan Richards, Ontario, 6-2, 260, sr. Backs—Kyle Nutter, Genoa, 5-11, 214, sr.; Tristan Parker, Ottawa-Glandorf, 6-2, 200, sr.; David Nay, Galion, 6-0, 205, sr. Quarterback—Ryan Smoyer, Tontogany Otsego, 6-4, 195, sr.; Grant Sherman, Kenton, 6-4, 200, jr. Kicker—Cody Pickard, Genoa, 5-8, 146, soph.

DEFENSE: Linemen—Wyatt Karhoff, Ottawa-Glandorf, 6-5, 250, sr.; Ian Baker, Upper Sandusky, 6-2, 235, sr.; Mike Hollis, Galion, 5-7, 180, sr.; Michael Deiter, Genoa, 6-4, 278, jr. Linebackers—Cobi Brough, Oak Harbor, 5-9, 165, sr.; Tylor Pritchard, Upper Sandusky, 6-3, 200, jr.; Matt Bahr, Kenton, 6-1, 205, jr.; Nate Cass, Galion, 5-11, 185, sr. Backs—Caleb Siefker, Ottawa-Glandorf, 6-3, 190, sr.; Caleb Halsey, Kenton, 6-0, 175, sr.; Jake Young, Genoa, 5-11, 173, sr. Punter—Jeremy Crider, Ontario, 5-9, 175, sr.

Offensive players of the year: Tristan Parker, Ottawa-Glandorf and Kyle Nutter, Genoa.

Defensive player of the year: Wyatt Karhoff, Ottawa-Glandorf.

Lineman of the year: Nick Keller, Genoa.

Coach of the year: Ken Schriner, Ottawa-Glandorf.

Second Team

OFFENSE: Ends—Aaron Driftmyer, Huron, 6-3, 187, sr.; Zach Wolowicz, Kenton, 5-9, 165, sr.; Ben Swartz, Millbury Lake, 5-10, 185, sr. Linemen—Dillon Sampson, Huron, 6-2, 265, sr.; Dalton Reau, Oak Harbor, 6-1, 230, sr.; Tanner Hohenbrink, Ottawa-Glandorf, 6-2, 285, sr.; Brent Esposito, Galion, 6-0, 190, sr. Backs—Mark Konieczny, Oak Harbor, 5-7, 185, sr.; Isaiah Conkle, Pemberville Eastwood, 5-9, 165, sr.; Jordan Campbell, Ontario, 5-10, 200, jr. Quarterback—Doug Sanders, Lima Bath, 6-0, 185, sr.; Cody Thompson, Huron, 6-1, 175, jr. Kicker—Caleb Norton, Lima Bath, 5-8, 170, sr.

DEFENSE: Linemen—A.C. Limes, Tontogany Otsego, 6-4, 210, sr.; Nate Segaard, Oak Harbor, 6-0, 225, sr.; Noah Furbush, Kenton, 6-4, 225, jr.; Logan Bryer, Genoa, 5-11, 232, jr. Linebackers—Zach Souter, Huron, 6-3, 195, jr.; Jarod Lombardi, Milan Edison, 6-2, 210, sr.; Cody Alt, Ottawa-Glandorf, 6-2, 185, jr.; Nik Wolford, Van Wert, 6-3, 203, sr. Backs—Skyler Dierker, Pemberville Eastwood, 5-10, 158, sr.; Logan Armstrong, Ontario, 5-11, 173, sr.; Josh Buckland, Ottawa-Glandorf, 6-0, 185, sr. Punter—Brennan Siefert, Pemberville Eastwood, 5-9, 154, soph.

DIVISION V

First Team

OFFENSE: Ends—Caleb Siefring, Coldwater, 5-10, 180, sr.; Korbin Showalter, Haviland Wayne Trace, 6-1, 160, jr.; Chase Cook, Findlay Liberty-Benton, 5-11, 150, jr.; Tyson Dietrich, Archbold, 6-3, 210, sr. Linemen—Jordon Harlamert, Coldwater, 6-1, 250, sr.; Coleman McCormick, Spencerville, 6-3, 260, sr.; Bobby Sunderhaus, Lima Central Cath., 6-1, 198, sr.; Colt Pettit, Hamler Patrick Henry, 6-4, 250, sr.; Nick Demaline, Liberty Center, 6-2, 280, jr.; Ryan Kortokrax, Haviland Wayne Trace, 6-5, 275, sr.; David Bogart, Northwood, 6-4, 234, sr.; Zack Smelcer, Findlay Liberty-Benton, 6-0, 246, sr.. Backs—John Smith, Spencerville, 5-8, 170, sr.; Sean Westhoven, Liberty Center, 6-0, 210, sr.; Mark Bouillon, Bascom Hopewell-Loudon, 6-1, 200, sr.; Theron Martz, Western Reserve, 5-5, 170, sr. Quarterback—Austin Bruns, Coldwater, 6-4, 215, sr.; Mitch Linhart, Findlay Liberty-Benton, 6-3, 185, sr. Kicker—Lincoln Parsley, Archbold, 5-10, 165, jr.

DEFENSE: Linemen—Alan Kunk, Coldwater, 5-9, 230, jr.; Ben Stolly, Lima Central Cath., 6-0, 226, sr.; Justin Rohrs, Northwood, 6-2, 256, sr.; Jake Carrizales, Hamler Patrick Henry, 6-2, 225, sr.; Jimmy Spieth, Liberty Center, 6-0, 200, sr. Linebackers—Zach Dickman, Coldwater, 6-1, 225, sr.; Kalito Lasenby, Lima Central Cath., 6-0, 195, jr.; Nick Whitmore, Northwood, 6-0, 244, sr.; Jeffrey Timbrook, Sherwood Fairview, 6-1, 215, sr.; Logan Ziegler, Hamler Patrick Henry, 5-10, 175, jr.; Garrett Shutler, Bucyrus Wynford, 5-11, 185, sr. Backs—Brody Hoying, Coldwater, 5-9, 165, soph.; Sam Huffman, Lima Central Cath., 6-2, 175, sr.; Justin Meek, Carey, 5-10, 170, sr.; Kyle Bowsher, Findlay Liberty-Benton, 5-11, 164, sr.; Derek Drewes, Defiance Tinora, 6-0, 185, jr.; . Punter—Drew Kortokrax, Delphos Jefferson, 5-11, 180, sr.

Offensive player of the year: Austin Bruns, Coldwater.

Defensive player of the year: Zach Dickman, Coldwater.

Lineman of the year: Jake Carrizales, Hamler Patrick Henry.

Coach of the year: Chip Otten, Coldwater.

Second Team

OFFENSE: Ends—Josh Huber, Coldwater, 5-11, 165, sr.; Andy Guilford, Sherwood Fairview, 6-0, 170, sr.; Michael Purcell, Bucyrus, 5-8, 165, sr. Linemen—Stephen Saine, Lima Central Cath., 6-0, 235, sr.; Mitchell Grube, Defiance Tinora, 6-0, 210, sr.; John Segura, Northwood, 6-1, 245, sr.; Michael Loughman, Findlay Liberty-Benton, 5-11, 261, sr.; Dillon Mullins, Western Reserve, 6-3, 300, sr.; Dillon Lambert, Bucyrus Wynford, 5-9, 230, sr. Backs—Jon Washington, Lima Central Cath., 5-9, 195, sr.; Ross Stewart, Lafayette Allen East, 6-0, 195, jr.; Kipp McCann, Defiance Tinora, 6-2, 210, sr.; Kaleb Johns, Hicksville, 6-0, 167, jr. Quarterback—Colby Spence, Haviland Wayne Trace, 6-2, 185, jr.; Evan Wyse, Archbold, 5-11, 180. jr. Kicker—Matt Deter, Bluffton, 6-1, 185, sr.

DEFENSE: Linemen—Quinten Wessell, Delphos Jefferson, 5-10, 230, sr.; Tre Headington, Mt. Blanchard Riverdale, 6-2, 180, sr.; Devin Wenzlick, Haviland Wayne Trace, 6-2, 205, jr.; Nathan Andonian, Hamler Patrick Henry, 5-8, 165, jr.; Josh Kline, Hicksville, 6-2, 255, sr. Linebackers—Austin Tschanen, Carey, 5-7, 190, sr.; Levi Gerig, Archbold, 5-10, 195, sr.; Dylan Rumbaugh, Defiance Tinora, 5-10, 175, sr.; Jake Springer, Western Reserve, 6-1, 210, sr.; Damon Bollin, New London, 6-1, 215, sr.; Jordan Bowerman, Attica Seneca East, 6-0, 180, sr. Backs—Darius West, Lima Central Cath., 6-0, 195, jr.; Galen Powers, Hamler Patrick Henry, 5-9, 178, sr.; Anthony Righi, Liberty Center, 5-10, 185, jr.; Shane Bostic, Hicksville; 5-11, 170, sr.; Colin Grothaus, Columbus Grove, 5-10, 155, sr. Punter—Kyle Bergman, Coldwater, 5-10, 170, sr.

DIVISION VI

First Team

OFFENSE: Ends—Devon Poeppelman, Minster, 6-1, 195, sr.; Micah Roberson, Ada, 5-11, 170, sr.; Jordan Sessler, Fremont St. Joseph, 5-7, 145, sr. Tight end—Ethan Wolf, Minster, 6-5, 225, jr. Linemen—Kyle Mescher, Maria Stein Marion Local, 6-2, 225, sr.; Seth Bockey, Delphos St. John’s, 6-2, 230, sr.; Brent Numbers, Ada, 6-4, 220, sr.; Spencer, Nauth, McComb, 6-1, 275, sr.; Coty Coffman, North Robinson, Colonel Crawford, 5-10, 230, sr. Backs—Kellen Decker, Ada, 5-11, 185, sr.; Tyler Jettinghoff, Delphos St. John’s, 6-2, 208, sr.; Jerry Brown, McComb, 6-1, 190, sr.; Michael Griffin, St. Paul, 6-3, 185, sr. Quarterback—Kyle Stahl, St. Henry, 6-5, 225, sr.; Mason Acheson, Ada, 6-4, 185, sr.; Zach Kuhlman, Leipsic, 6-2, 180, jr. Kicker—Michael Geiger, Tol. Ottawa Hills, 5-10, 180, sr.

DEFENSE: Linemen—Dominic Leugers, St. Henry, 6-2, 205, sr.; Michael Jones, McComb, 5-10, 160, sr.; Edgar Ralda, Leipsic, 6-0, 190, sr.; Corey Durbin, Fremont St. Joseph, 6-1, 245, jr.; Marcus Somers, Tiffin Calvert, 6-1, 225, jr.; Matt Cook, Edon, 6-4, 240, sr. Linebackers—Alaric Keller, Maria Stein Marion Local, 6-2, 215, sr.; Jake Ansley, Ada, 6-0, 190, sr.; Cody Wilson, McComb, 5-11, 180, sr.; Luke Stierwalt, Fremont St. Joseph, 6-1, 205, sr.; Dan Kwiat, Tiffin Calvert, 6-1, 215, sr.; Spencer Tackett, North Robinson Colonel Crawford, 6-0, 185, sr. Backs—Alec Hetzel, North Robinson Colonel Crawford, 6-2, 180, sr.; Adam Bertke, Maria Stein Marion Local, 6-6, 200, jr.; Matt Wilcox, Ada, 6-2, 170, jr.; Austin Brown, Leipsic, 6-1, 188, sr. Punter—Blaiz McBride, Arlington, 6-1, 165, sr.

Offensive player of the year: Jerry Brown, McComb.

Defensive player of the year: Jake Ansley, Ada.

Lineman of the year: Dominic Leugers, St. Henry.

Coach of the year: Kris Alge, McComb.

Second Team

OFFENSE: Ends—Nick Warnament, Tiffin Calvert, 6-1, 165, sr.; Connor Hug, Edon, 6-1, 185, jr.; Hunter Flower, Edgerton, 5-9, 163, sr. Linemen—Wes Hegemann, Minster, 6-1, 245, sr.; Jimmy Brown, McComb, 6-2, 225, sr.; Ben Jenkins, St. Paul, 6-0, 215, sr.; Hunter Harrison, Fremont St. Joseph, 6-3, 230, jr. Backs—Jacy Goettmoeller, Maria Stein Marion Local, 5-9, 170, soph.; Korey Schultz, Minster, 5-11, 170, sr.; Quis Woods, Lima Perry, 6-1, 210, sr.; Justin Flory, Defiance Ayersville, 5-11, 170, sr.; Nick Swainhart, Lucas, 6-0, 195, sr. Quarterback—Adam Niemeyer, Minster, 6-2, 195, sr.; Zach Yeckley, Fremont St. Joseph, 6-0, 185, sr.; Nate Klingenberger, North Robinson Colonel Crawford, 6-3, 190, jr. Kicker—Jakob Gerstung, Holgate, 5-8, 159, sr.

DEFENSE: Linemen—Justin Heitkamp, New Bremen, 6-6, 205, sr.; Saed Al-Olimat, Ada, 5-11, 210, jr.; Eli Roberson, Ada, 5-10, 235, sr.; Ryan Reikowski, St. Paul, 6-2, 255, jr.; Nick Militello, Fremont St. Joseph, 6-3, 310, jr.; Jacob Adams, Edgerton, 6-2, 210, sr. Linebackers—Alex Post, St. Henry, 6-1, 210, sr.; Brett Schwinnen, Delphos St. John’s, 6-0, 210, sr.; Cody Looser, Delphos St. John’s, 6-3, 210, jr.; Will Longthorne, Tol. Ottawa Hills, 5-11, 185, sr.; Cody Guerra, Leipsic, 5-9, 192, sr.; Jaret Nickoli, St. Paul, 5-9, 165, fr.; Levi Harris, Lucas, 6-3, 193, sr. Backs—Paul Dues, Minster, 6-3, 175, jr.; Tyler Harris, Rawson Cory-Rawson, 5-9, 155, sr.; Connor Smith, St. Paul, 5-10, 155, sr.; Brandon Bahnsen, Danbury, 6-0, 186, sr. Punter—Dustin Rethman, Maria Stein Marion Local, 6-0, 170, soph.

Honorable Mention

Rick Heck, Monroeville; Alex Guerra, Sandusky St. Mary; Brandon Green, Sandusky St. Mary; Adam Guerra, St. Mary; Devin Smith, St. Paul.



Last Updated: 11/16/2012 12:07:20 AM EST

From the Bleachers

See All